Temizlik

Dün blogcudaki arkadaş listemde büyük bir temizlik yaptım. 464 arkadaşım vardı yanlış hatırlamıyorsam, şimdi ise 127. Arkadaşım olan blogların hemen hemen hepsine girdim ve ilginç bir şeyle karşılaştım. O da blogların çoğunun kapatılmış olmasıydı. Ben burda yokken sevgili blogcu arkadaşlarım da boş durmamışlar ve blogspot'a kaçmışlar. Zaten uzun zamandan beri bunun farkındaydım (Bkz. Saçmalıklar Silsilesi). Eee artık ben de hak veriyorum onlara. Blogcuya göre çok daha kullanışlı olduğu konusunda artık hiçbir kuşkum kalmadı.

Geçenlerde bir şablon değişikliğine gittim (blogcu'da tabiki) yani resmen işkence gibi geldi bana, sevemedim nedense...

Neyse konuyu saptırmayayım, temizlik demişken oradan devam edeyim tam gaz. Tam olarak 40 tane yazı sildim. Çoğu şiir... Aslında blogumda tarz olarak bir değişikliğe gitmek istiyorum. Burada değişiklikten kastım yazı tarzım değil. Sadece belli başlı konularda yazmayı düşünüyorum, günlük tarzı yazılar gibi... Ne yapmak istediğim konusunda henüz net bir karara varamamış olsam da bu şekilde düşünüyorum.

Biliyorsunuz blogspot'a yazdığım yazılarla buradaki yazılarım birbirinden farklı. Hâl böyle olunca ikiye bölünüyorum açıkçası.

Ha bir de yazılarımın çok uzun olduğuna karar verdim. Girdiğim blogların çoğunda bu tarz uzun yazılar olduğundan okumaya üşendiğim zamanlar oluyor. Aynı şey benim blogumu okuyanlar için de geçerli olabilir diye düşünerek böyle bir karar verdim. Tabi bunun yanında kısa olmamasına da özen göstermek gerek, çünkü çok kısa yazılar da bir o kadar itici geliyor bana. Bunun ayarlamasını nasıl yapacağımı ise ilerki günlerde siz de göreceksiniz ben de... Umarım bu doğru bir karardır diyor ve lafı daha fazla uzatmadan sizlere bugünlük veda ediyorum.

Sevgiler.


aksitabraxas

18.09.2010

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !