Saçmalıklar Silsilesi

Uzun süredir blogumu boşlamıştım; ailevi nedenler, arkadaşlarla yaşanan birtakım problemler, sınavlar vs. derken doğru dürüst yazı yazamamıştım. Malum bir de diğer blog var. Yazdıklarımı da orada yayınlamışım hep. Bir de baktım ki burada kimse kalmamış, ne gelen var ne giden.
Aslında 'blogcu' benim ilk göz ağrım. Çünkü blog camiasıyla tanışmam bu blog sayesinde olmuştu. Genelde blogcular tarafından pek tutulmasa da ben severim 'blogcu'yu. Hani ilkler hep özeldir derler ya bu da onun gibi bir şey olsa gerek. E bir de işin teknolojik boyutundan çok fazla anlamıyor olmam var. Hep bahsedilen 'blogcu'nun eksiklerinin birçoğunu fark etmiyorum doğal olaraktan.
Artık eskisi kadar çok blog da takip edemiyorum. Seçici olmaya başladım sanırsam. Herkes için zaman değerlidir, benim için de öyle. Yaşadığım son tatsızlıklardan sonra buna daha da çok önem verir oldum. Seçicilik derken neyi kastettiğimi aslına bakarsanız şuan ben de bilemiyorum. Belki tamamıyla özgün içerikli blogları arıyor olmam şeklinde açıklayabilirim bu durumu. Video içeren bloglara pek girmemeyi tercih ediyorum. Ordan burdan şiir, hikaye, deneme vs. ekleyenlerin bloglarını okumak da sıktı açıkçası. Haaa içeremez mi? Tabiki olabilir ama blog tamamen alıntılardan oluşuyorsa bunun bir anlamı yok benim açımdan.
Bir de para kazanıyor birçok kişi bloglardan. Düşünsenize, blogun tamamı ordan burdan alıntılarla dolu ve bloga her gün birsürü insan giriyor, üstelik de beğenerek takip ediyor, kazanılan paralar da cabası. (Gerçi milletin para kazanmasına lafım yok ama...)Ne anladım ben bu işten?? Bence herkes biraz dürüst olsun. Ben neden bu kadar çabalıyorum ki! Emek veriyorum bu işe. Benim gibi emek veren birçok blogcu yine var, biliyorum, sizler de biliyorsunuz ama hergün onlarca yazı (alıntı) yayınlayan birçok blogcunun popüler olmasını anlayamıyorum, anlamak da istemiyorum.
Zaten hiçbir zaman emek verenin kıymetini bilemedik bizler. Ben kendimi geçtim ama saygı duyduğum blogcular var. Gerçekten yürekten yazdıklarına inandığım...
Yazık değil mi o kadar zamana, emeğe...
Bir de şu Blog Ödülleri denilen saçmalık var. Birileri birilerine oy veriyor falan filan. Ben katılmadım tabiki, zaten güvenilir olduğunu düşünmüyorum. Kişisel kategorisinde binlerce blog var. Çok komik ya! Ben hiçbir bloga oy vermedim. Çünkü beğenerek takip ettiğim birçok blog var. Ancak eşine dostuna oy kullandıranların sayısı da az değil, şimdi eğri oturalım doğru konuşalım. Bu işler böyle yürüyor, hepimiz biliyoruz ama o zaman bu yarışmanın ne anlamı var ki! Bilmiyorum bana çok çirkin geliyor. Girdiğim her blogda aynı tantana: "Oylarınızı bekliyoruz.", "Oylarınıza talibiz.", "BÖ'de sayılı günler, desteklerseniz bizi mutlu edersiniz." Hakkaten baydı artık.
Herkese göre kendi blogu birinci çıkmalı tabi ama öyle olmadığını ve olamayacağını hepimiz biliyoruz. Ne diye kafa yorarsınız ona da akıl sır erdiremiyorum. Tek istediğim şu saçma yarışmanın bir an önce bitmesi ve blog camiasının eski güzel günlerine dönmesi...
Sevgiler.

Abraxas...
19.04.2009

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !