Hayatımdaki "i ve k"lar

Öncelikle bugün canım ciğerim, biricik kardeşimin doğum günü. Umarım her zaman mutlu olur, az sonraki konumla alakalı olacağı için yazmakta fayda var, kardeşim genetik okumakta. Heyhat!!! İsterdimki ben çektim, o çekmesin ama ne yapalım hayat böyle.
Gelelim konumuza...
Efendim bugün düşündüm taşındım, dedim benim hayatımı neler şekillendiriyor, nelerle uğraşıyorum, ne yapıyorum vs.
İşte monotonlaşmış bir hayat, çık evden okula git. Okuldan çık eve git. Olmadı bir Eminönü yap ki her zaman söylerim Eminönü'ne aşık bir insanım. Ne biliyim git bir Taksim'e yemeğini ye bir şeyler  iç, gir bir sinemaya...
Şimdi metrobüs de var, okulun önünden kalkıyor hem de ilk durak. Bin metrobüse koş Mecidiyeköy'e, Cevahir mevahir sil süpür hepsini. Ondan sonracığıma tiyatro biletini al git izle oyununu falan falan sallama bir hayat.
Zaten bunu hepimiz biliyoruz. Böyle hayat mı olur be!
Sonra düşünmeye devam ettim. İlginç bilgilere ulaştım kendi çapımda. Mesela 1. sınıftan itibaren girdiğim ve gireceğim derslere bak şimdi: Analitik, Anorganik, Organik, Matematik, Fizik, Nümerik, Teknik İngilizce, Teknik Resim, Anorganik lab., Fizik lab., Analitik lab., Fizikokimya lab. Organik lab., Termodinamik, Anorganik teknolojiler, Organik teknolojiler, Fizikokimya... Bu ne biçim iş yahu. Ben de zaten şans olsa derslerde bir atraksiyon olurdu. Hepsinin içinde -ik var anasını satıyım. Şuan yanyana bulunmakta olan i ve k haflerini sevip sevmeme konusunda düşünüyorum. Bir karara varınca size de söylerim. Hatta sevmeme demiyeyim de 'nefret etme' diyeyim. Daha doğru olur. Google da bile "i k" yazınca Boltzmann çıktı, şok geçirdim. Hayır çıkmasına çıksın o sorun değil de ben fiziko sınavından yeni çıkmışım zaten sınav suratıma çarpmış fena halde, bir de üstüne Google 'Boltzmann'la çarptı iyice fena oldum.Gerçi ne diye şaşırdım bilmiyorum. Sonuçta fiziksel bir terim yani. Artık her şeyi normal karşılamaya başlasam iyi olacak.
.....
Bir de şuan Hadise'yi dinliyorum. Sabahtan beri durmadan tekrar ediyor bu şarkı. Neden diye soracak olursanız, bizim üstteki komşu her gün bir şarkı açıyor, hem de sevmediğim bir şarkı oluyor ve bütün gün aynı şarkıyı dinliyor. Ya kardeşim deli misin nesin, senin yüzünden 'çek git bebeğim' şarkısını bile ezberledim. Ses son sürat açık bir de, kendin duy yeter, beni niye rahatsız ediyorsun değil mi ama?
Neyse işte ben de artık kafayı yemek üzere olduğum için tepki olarak açtım Hadise'yi, ses seda yok üstte. Herhalde adam ya da kadın herkimse işte şarkıyı beğenmiş olmalı. Yoksa sesler ciddi anlamda birbirine girmiş olurdu. :)
Sevgiler.

Abraxas...
09.01.2009

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !